Župnija Celje – Sv. Danijel

Oznanila Danijelove nedelje

Oznanila Danijelove nedelje

Kategorija :Oznanila Vsi

MOLITEV PREROKA DANIJELA

Tiste dni je Danijel molil h Gospodu: »Zdaj torej, naš Bog, poslušaj molitev in milo prošnjo svojega služabnika: Nagni, moj Bog, svoje uho in poslušaj! Odpri svoje oči in poglej na naše opustošenje in na mesto, na katero je priklicano tvoje ime. Svoje prošnje polagamo predte, vendar ne zaradi svoje pravičnosti, temveč zaradi tvojega obilnega usmiljenja. Poslušaj, o Gospod! Odpusti nam, o Gospod! Bodi pozoren, o Gospod, in stori to! Ne odlašaj, zaradi sebe samega, moj Bog, kajti tvoje ime je priklicano na tvoje mesto in na tvoje ljudstvo.«
(prerok Danijel)

NOVO VEROUČNO ŠOLSKO LETO
Naslednjo nedeljo, 6. septembra, bomo pri sv. maši ob 10h prosili za Božji blagoslov v novem veroučnem šolskem letu in tako začeli z novim veroučnim šolskim letom. Blagoslovili bomo tudi vaše šolske torbe. Že sedaj poteka vpis otrok v prvi razred verouka in vseh tistih, ki do sedaj še niso obiskovali verouka. Starši tistih otrok, ki niso krščeni pri nas, k vpisu s seboj prinesite družinsko knjigo, ali kakšen drugi dokument, ki dokazuje krst vašega otroka. Prvo sveto obhajilo bomo imeli že v soboto, 19. septembra.  Vsi otroci zdajšnjega 3. razreda začnimo prvo uro verouka – to je v torek, 8. septembra – skupaj z vašimi starši, da se dogovorimo o pripravi in o poteku praznika prvega obhajila. Sveto birmo bomo imeli v soboto, 26. septembra. Pred tem bomo imeli še devetdnevnico in tri veroučna srečanja, začenši ta četrtek 3. septembra, ob 17. uri.
Urnik verouka:
1. razred ob ponedeljkih ob 15h in 16h;
2. razred ob ponedeljkih ob 15h in 16h;
3. razred ob torkih ob 15h in 16h;
4. razred ob torkih ob 15h in 16h;
5. razred ob (v tiskanih oznanilih je napaka!) ČETRTKIH ob 15h in 16h;  
6. razred ob četrtkih ob 15h in 16h;
7. razred ob ponedeljkih ob 15h in 16h;
8. razred ob torkih ob 15h in 16h;
9. razred ob četrtkih ob 17h;
Mladinski verouk ob četrtkih po večerni maši. V župnišču imate na razpolago tudi vse učbenike in delovne zvezke. Kakor imamo v naši župniji že nekaj let navado, zbiramo stare še uporabne veroučne knjige. Tudi to leto lahko prinesete vse stare še uporabne učbenike in v zameno dobite rabljenega, ali pa novega za polovično ceno. Še posebno prosimo, da čim prej prinesete stare učbenike iz višjih razredov (sedmi in osmi).

Maša ob začetku veroučnega leta bo v nedeljo 6. septembra, zato z veroukom začenjamo v ponedeljek 7. septembra.

na prvi četrtek smo povabljeni k molitvi za nove duhovne poklice. Pol ure pred večerno sv. mašo bo molitvena ura za duhovne poklice;- na prvi petek bo po jutranji in pred večerno sv. mašo pobožnost na čast Jezusovemu srcu; – nočno čaščenje SRT – iz petka na soboto;na prvo soboto bo pri jutranji sveti maši pobožnost na čast Marijinemu brezmadežnemu srcu.– nedelja je prva v mesecu, zato bodo vaši darovi namenjeni za obnovo strehe na stolnici.

OBNOVA STREHE NA STOLNICI
Najlepša hvala vsem, ki ste že darovali za obnovo strehe, a kot rečeno, gre za velik strošek, zato še naprej trkamo na vašo velikodušnost in prosimo, da vsi skupaj priskočimo na pomoč s svojimi prostovoljnimi darovi. Hvaležni bomo za vsak vaš dar, ki ga boste v ta namen darovali. Svoje darove lahko darujete pri običajnih nedeljskih in prazničnih nabirkah v cerkvi, morda boste svoje darove prinesli v župnijsko pisarno, ali pa nakazali na transakcijski račun naše župnije : TRR – SI56-0483 5000 3334 723
Bogu hvala za vsak vaš dar!

Ponovni začetek Delavnic molitve in življenja
Dne 8. septembra, po večerni maši, nadaljujemo z delavnicami molitve in življenja, ki so bile zaradi epidemije covid19 prekinjene. Vabljeni k iskanju Božjega obličja tudi tisti, ki bi se želeli naknadno priključiti delavnicam. Kontakt: Anja 031 209 905. Delavnice potekajo enkrat tedensko po dve uri. Na vsakem srečanju preberemo Božjo besedo, poslušamo kratko katehezo in nato spoznamo nov molitveni način, npr. molitev pisanja, molitev izročanja, kontemplativna molitevDanašnja božja beseda