Monthly Archives: april 2017

Mašni nameni 3. velikonočna nedelja – 30. 4. 2017

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 1. MAJ

Jožef Delavec

7.00   + Nika Šilc
19.00 + Marija Fašun

TOREK, 2. MAJ

Atanazij, škof, cerkveni učitelj

7.00   + Štefan in starši Aplenc ter starši Serdinšek
19.00 + v družinah Jerenčak in Kokotec ter + sorodniki

SREDA, 3. MAJ

Filip in Jakob ml., apostola

7.00   + v družinah Kolšek in Knez
19.00 + Anton in Zdenka Medved ter Franc Debeljak

PRVI ČETRTEK, 4. MAJ

Florijan, mučenec

7.00   + v družini Krk
19.00 za duhovne poklice

PRVI PETEK, 5. MAJ

Gotard, menih, škof

7.00   + Ivanka Blaznik
19.00 + Karla Strmole

PRVA SOBOTA, 6. MAJ

Dominik Savio, dijak, zavetniki ministrantov

7.00   + duhovniki
8.00   + Štefan, Veronika in Drago Polančec ter Dušan Lorger
19.00 + Ivan in Silva Vrhovnik

4. VELIKONOČNA NEDELJA, 7. MAJ

NEDELJA DOBREGA PASTIRJA

Gizela, opatinja

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00   + Jože Jurhar in starši
9.00   + v družinah Zakošek in Aubreht (Marijina c.)
10.00 + Jože Jezernik
11.30  + Jože in Jožefa Orač in za zdravje v družini
19.00 + Jožef in Matilda Novak ter Marija Krebs


Vabilo: Zaključna prireditev Slomškovega bralnega priznanja 2017

Category : Obvestila , Vsi

Vse otroke, odrasle, starše, animatorje in duhovnike prijazno vabimo na zaključno prireditev Slomškovega bralnega priznanja 2016/17, ki bo v soboto, 6. maja 2017, med 9.00 in 15.00 uro potekala na Ponikvi. Šli bomo organizirano ob 8.30 izpred župnišča. Zaradi lažje organizacije prosimo, da vašo udeležbo potrdite na

tel. št.: 031/875-282 (ga. Aleksandra Krznar).

Program srečanja:

  • 9.00–9.30: zbiranje v OŠ Blaža Kocena na Ponikvi
  • 9.30: uvodni pozdrav
  • 9.45: predstava »Kekec« dramske skupine OŠ Blaža Kocena Ponikva
  • 10.30: podelitev priznanj
  • 11.00: malica
  • 11.45: na poti »Od setve do žetve«
  • 14.00: sveta maša v cerkvi sv. Martina na PonikviV popotnem nahrbtniku naj bosta jedača in pijača za malico/kosilo.

Prijavnica: ZAKLJUČNA PRIREDITEV SBP 2017


Vabilo: Tradicionalno romanje na Svetino

Category : Obvestila , Vsi

Kot vsako leto, tudi letos, mladi iz dekanije Celje romamo na Svetino 2. maja 2017.

Zberemo se ob 8.00 na parkirišču pri celjski železniški postaji.

Sveta maša na Svetini pa bo ob 10.30.


Mašni nameni 2. Velikonočna nedelja – 23. 4. 2017

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 24. APRIL

Marija Kleopova, svetopisemska žena

7.00   + v družini Vidmar
19.00 + Ivica Kastelic

TOREK, 25. APRIL

Marko, evangelist

7.00   za zdravje
19.00 + Anton

SREDA, 26. APRIL

Marija, Mati dobrega sveta

7.00    + v družini Brezovšek in sorodniki
19.00 + Ana in Slavko Brus

ČETRTEK, 27. APRIL

Cita, devica

7.00   za duhovne poklice in v dober namen
19.00 + Jože in Jožefa Žafran

PETEK, 28. APRIL

Peter Chanel, duhovnik, mučenec

7.00   + Pavla in Stanko Jager
19.00  v zahvalo

ZADNJA SOBOTA, 29. APRIL

Katarina Sienska, devica, cerkvena učiteljica, sozavetnica Evrope

7.00   po namenu
8.00   + starši Bornšek in Salobir ter sorodniki in za blagoslov v družini (Marijina c.)
19.00 + Miroslava in Milan Leskovšek

3. VELIKONOČNA NEDELJA, 30. APRIL

Pij V., papež

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00   + Štefka Poličnik
9.00   + Jože Vrečko in sorodniki (Marijina c.)
10.00 + Dolfi Žvižej
11.30 + Martin Četina
19.00 + Ferdo in Frančiška Koštomaj


Mašni nameni Velika noč – 16. 4. 2017

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 17. APRIL

V VELIKONOČNI OSMINI
Robert, opat

7.00   za zdravje
8.00   + Franc Žuntar
9.00   + Franc Šlosar (Marijina c.)
10.00 + Jože in Jožefa Orač ter za zdravje v družini
11.30 + Ana in Jože Svetelšek ter za sorodnike in dobrotnike
19.00 + Danilo Kotnik in Jože Brglez

TOREK, 18. APRIL

V VELIKONOČNI OSMINI
Evzebij, škof

7.00   + v družinah Škulj in Ljubej
19.00 + Franjo Lugarič

SREDA, 19. APRIL

V VELIKONOČNI OSMINI
Leon IX., papež

7.00    + Ljudmila Kink
19.00 + Angelca Beukovič

ČETRTEK, 20. APRIL

V VELIKONOČNI OSMINI
Teotim, misijonar, škof

7.00   + Jure Strenčan
19.00 + starši Hribernik

PETEK, 21. APRIL

V VELIKONOČNI OSMINI
Anzelm, škof, cerkveni učitelj

7.00   po namenu
19.00 + Marija Herman

SOBOTA, 22. APRIL

V VELIKONOČNI OSMINI
Leonid, mučenec

7.00   po namenu
19.00 + Matjaž Bartolič in Darko Podergajs

2. VELIKONOČNA BELA NEDELJA, 23. APRIL

NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA
Jurij, mučenec

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00   + starši Logar
9.00   + Vili in Ljuba Kragolnik (Marijina c.)
10.00 + Franc in Marija Videnšek
11.30 + Amalija in Mirko Lesjak
15.00 MZZDP (Marijina c.)
19.00 + Jure Stegu


Župnijski koledar

december 2018

nedpontorsrečetpetsob
1
  • Devetdnevnica na čast Brezmadežni
  • Adventne delavnice
2
  • Devetdnevnica na čast Brezmadežni
  • Prva adventna nedelja
3
  • Devetdnevnica na čast Brezmadežni
  • Celodnevno češčenje sv. Rešnjega Telesa
4
  • Celodnevno češčenje sv. Rešnjega Telesa
  • Devetdnevnica na čast Brezmadežni
5
  • Devetdnevnica na čast Brezmadežni
  • Prihod sv. Miklavža
6
  • Devetdnevnica na čast Brezmadežni
  • Celodnevno češčenje sv. Rešnjega Telesa
  • Molitvena ura za nove duhovne poklice
7
  • Devetdnevnica na čast Brezmadežni
  • Jesenovanje IV
8
  • Devetdnevnica na čast Brezmadežni
  • Brezmadežno spočetje device Marije
  • Jesenovanje IV
  • Sprejem službe mašnega pomočnika za pripravnike na stalni diakonat
9
  • Druga adventna nedelja
  • Jesenovanje IV
10
11
  • Srečanje Žps
12
13
14
  • Adventno škofijsko srečanje mladih
15
  • Sprejem LMB v Linzu
16
  • Tretja adventna nedelja
  • Božična devetdnevnica
  • Regijski sprejem LMB
17
  • Božična devetdnevnica
18
  • Božična devetdnevnica
  • LMB v celjski vojašnici.
19
  • Božična devetdnevnica
20
  • Božična devetdnevnica
21
  • Božična devetdnevnica
22
  • Božična devetdnevnica
23
  • Božična devetdnevnica
  • Četrta adventna nedelja
  • Sprejem LMB v župniji
24
  • Božična devetdnevnica
  • Sveti večer
25
26
  • Sv. Štefan
  • Sv. maša za domovino
27
28
29
  • Zadnja sobota
30
  • Nedelja sv. Družine, blagoslov otrok
31
  • Zahvalna sv. maša