Category Archives: Mašni nameni

Mašni nameni poletni urnik

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 12. AVGUST

Ivana Šantalska, vdova in redovnica

7.00  Za milost vere, Božje varstvo

in blagoslov v družini

19.00 + Karolina in Jakob Pilih

TOREK, 13. AVGUST

Radegunda, kraljica in redovnica

7.00 + starši in sorodniki Brezovšek

19.00+ Fanika in Franc Krajnc

SREDA, 14. AVGUST

Maksimiljan Kolbe, duhovnik in mučenec

7.00   + Jože Mulej

slovesne večernice (Marijina c.)

19.00+ Ana Kralj (Marijina c.)

ČETRTEK, 15. AVGUST

MARIJINO VNEBOVZETJE veliki šmaren

7.00   za žive in + župljane in dobrotnike.

8.00 + Blaž, Alojz Arhar in za zdravje

9.00 + Marija in Ivan Brežnik ter Anica Križnik (Marijina c.)

10.00 + Vili in Ljuba Kragolnik

11.30 + Marija Štor

19.00 + starši, bratje in sestra Matek (Marijina c.)

PETEK, 16. AVGUST

 Rok, spokornik in romar

7.00  V zahvalo

 19.00 + Marko Stropnik in družina Stropnik

SOBOTA, 17. AVGUST

Evzebij, papež

7.00 V čast Materi Božji v zahvalo

19.00 ni namena

20. NEDELJA MED LETOM, 18. AVGUST

Helena, cesarica

7.00    za žive in + župljane in dobrotnike.

8.00 + Drgajnerjevi

9.00 + starši Ivan in Stanislava Stare (Marijina c.)

10.00 + Avgust in Dušan Zapušek

11.30 + Amalija in Anton Lesjak

19.00 + Franc Kotnik

PONEDELJEK, 19. AVGUST

Janez Eudes, duhovnik

7.00  ni namena

19.00 + Jernej Lilija

TOREK, 20. AVGUST

Bernard, opat in cerkveni učitelj

7.00 ni namena

19.00 Za srečno zadnjo uro

SREDA, 21. AVGUST

Pij X., papež

7.00 ni namena

19.00 + starši Čerič

ČETRTEK, 22. AVGUST

Devica Marija Kraljica

7.00   ni namena

19.00 + Franc Slokan in hčerka Karmen Rogelšek

PETEK, 23. AVGUST

Roza iz Lime, devica in redovnica

7.00  ni namena

19.00 + Ana Kolenc obl. in Angela Matek

SOBOTA, 24. AVGUST

Jernej, apostol

7.00 ni namena

19.00 Za prijatelje

21. NEDELJA MED LETOM, 25. AVGUST

Ludvik IX., francoski kralj

7.00   za žive in + župljane in dobrotnike.

8.00 ni namena

9.00 + v družina Aubreht in Zakošek  (Marijina c.)

10.00 + Angelca Beukovič

11.30 + Štefan Horvat

19.00 + stara starša Rožanc


Mašni nameni poletni urnik

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 29. JULIJ

Marta, Lazarjeva sestra

7.00 + v družinah Trobiš in Kumer
19.00 + v družini Zelič

TOREK, 30. JULIJ

Peter Krizolog, škof in mučenec

7.00 + Ljubica Majetič in sorodniki
19.00 + Viktor in Ljudmila Praprotnik

SREDA, 31.JULIJ

Ignacij Lojolski, duhovnik in ustanovitelj jezuitov

7.00   Za zdravje
19.00 + Ivica Kastelic

ČETRTEK, 1. AVGUST

Alfonz M. Ligvorij, škof in cerkveni učitelj

7.00   + Vera Konovšek
19.00 Za duhovne poklice

PETEK, 2. AVGUST

Sv. Marija Angelska v procijunkuli

7.00  + v družini Drofenik in Trobiš
19.00 V zahvalo

 SOBOTA, 3. AVGUST

Lidija, svetopisemska žena

7.00 + duhovniki
8.00 + Boris Tomšič (Marijina c.)
19.00+ Marko Lazarević in starši Cvetko

18. NEDELJA MED LETOM, 4. AVGUST

Janez M. Vianney, arški župnik

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + Franc Kolar
9.00 + Rok Unetič in Tina Zbašnik (Marijina c.)
10.00 + Ivanka Kos
11.30 + Ana Hudej
19.00 V zahvalo

PONEDELJEK, 5. AVGUST

Posvetitev bazilike Sv. Marije Snežne

7.00 + Jože Mulej
19.00 + Ivan Vidmar

TOREK, 6. AVGUST

Jezusova spremenitev na gori

7.00 + Marija in Franjo Lebarič
19.00 Za zdravje

SREDA, 7. AVGUST

Siks II., papež

7.00   + Fanika Jazbec
19.00 + Milka Mikuš

ČETRTEK, 8. AVGUST

Dominik, duhovnik in redovni ustanovitelj

7.00   + Ivan Drofenik in sin Gregor
19.00 ni namena

PETEK, 9. AVGUST

Terezija B. od Križa (Edith Stein), mučenka in soz. Evrope

7.00  ni namena
19.00 ni namena

 SOBOTA, 10. AVGUST

Lovrenc, diakon in mučenec

7.00 + starši in sorodniki Brezovšek
19.00 + Lojze in Martin Rak

19. NEDELJA MED LETOM, 11. AVGUST

Klara, devica in redovna ustanoviteljica

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + Tilka Baumkirher in za zdravje
9.00 + v družinah Jagrič in Pirš (Marijina c.)
10.00+ Dušan Zapušek
11.30 + Peter Kolar
19.00+ Anton Iršič in starši


Mašni nameni 15. nedelje med letom

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 15. JULIJ

Bonaventura, škof in cerkveni učitelj

7.00  za milost vere, Božje varstvo in blagoslov v družini

19.00 + Sonja Lepin 

TOREK, 16. JULIJ

Karmelska Mati Božja

7.00 +  Frančiška in Jože Horjak

19.00 + Ana Strašek in sorodniki

SREDA, 17. JULIJ

Aleš, spokornik

7.00   + v družini Sodja

19.00 + Irena Boršič

 ČETRTEK, 18. JULIJ

Friderik, škof in mučenec

7.00   + opat Friderik Kolšek 

19.00 + Ivan Mirnik

PETEK, 19. JULIJ

Arsenij Veliki, puščavnik

7.00  + Lojzka Kantužer

19.00 + Janez Selič in Elizabeta Rjavec

SOBOTA, 20. JULIJ

Marjeta Antiohijska, mučenka

7.00  Za duhovne poklice

19.00 + Franci Knez in starši Mirnik

16. NEDELJA MED LETOM, 21. JULIJ
KRIŠTOFOVA NEDELJA

Lovrenc iz Bindisija, duhovnik in cerkveni učitel

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + Jože Jurhar

9.00 + Ljuba in Vili Kragolnik (Marijina c.)

10.00 + starši Dimec

11.30 Za zdravje v družini

15.00 Sveta maša za duhovne poklice (Marijina c.)

19.00 + Franc Krznar

PONEDELJEK, 22. JULIJ

Marija Magdalena, spokornica in svetopisemska žena

7.00  + Slavko Marinič in Cvetko Rojc ter po namenu

19.00 + Ivanka Gubenšek in Marija Štimec

TOREK, 23. JULIJ

Brigita Švedska, redovnica in sozavetnica Evrope

7.00 po namenu

19.00 + Marija Trbojevič

SREDA, 24. JULIJ

Krištof, mučenec

7.00   +Silva in Ivan Vrhovnik

19.00 + v družini Jarh

ČETRTEK, 25. JULIJ

Jakob Starejši, apostol

7.00   + Frančiška Novak in Anton Podsedenšek

19.00 + Alojzija Centrih

PETEK, 26. JULIJ

Joahim in Ana, starši Device Marije

7.00  + dva Jakoba in Marija Acman

19.00 + Anica Križnik in Ana Flis

SOBOTA, 27. JULIJ

Gorazd, Kliment in drugi učenci Cirila in Metoda

7.00  + v družini Krk

19.00 + Alojzija Centrih

17. NEDELJA MED LETOM, 28. JULIJ

Viktor I., papež

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + Ivanka Strenčan

9.00 + Ana Kralj

10.00 + Milan in Miroslava Leskovšek

11.30 + Fanika Jazbec

19.00 + Marija Herman in sorodniki


Mašni nameni 13. nedelje med letom

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 1. JULIJ

Estera, svetopisemska žena

7.00  Po namenu

19.00 + v družini Vidmar

TOREK, 2. JULIJ

Ptujskogorska Mati Božja

7.00 Za verne duše

19.00 + Mirko Štubelj

SREDA, 3. JULIJ 

Tomaž, apostol

7.00

pRVI ČETRTEK, 4. JULIJ

Urh, škof

7.00   + Gregor Gril

19.00 Za duhovne poklice

PRVI PETEK, 5. JULIJ

Ciril in Metod, slovanska apostola in zavetnika Evrope

7.00  +Ana Kralj

19.00 + Danilo Kotnik

PRVA SOBOTA, 6. JULIJ 

Marija Goretti, devica in mučenka

7.00 + duhovniki
8.00 + starši Zabovnik in Unetič (Marijina c.)
19.00 + Marija Vnučec

14. NEDELJA MED LETOM, 7. JULIJ
nedelja Slovencev po svetu

Vilibald, škof

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + Marija in Stanko Mauher in stari starši

9.00+ Ana Kopriva (Marijina c.)

10.00 + Ervin Razboršek

11.30 + Avgust Zapušek

19.00 + Anica Križnik

PONEDELJEK, 8. JULIJ

Kilijan, škof in mučenec

7.00  Za verne duše

19.00 + Anton Bornšek

TOREK, 9. JULIJ

Avguštin Zhao Rong in drugi kitajski mučenci

7.00 + g. opat Friderik Kolšek

19.00 + sestre, brata, teta in starši Matek

SREDA, 10. JULIJ 

Amalija, mučenka

7.00   + v družini Lešek in Štor ter za zdravje

19.00 + Franc Gornik

ČETRTEK, 11. JULIJ

Benedikt, opat in zavetnik Evrope

7.00   V zahvalo vsem

19.00 + Ignac in Viktorija Šeško, Gustija Kraljič

PETEK, 12. JULIJ

Mohor, škof in Fortunat, diakon, mučenca

7.00  +Marija in dva Franca Tržan

19.00+ Sonja Lepin

SOBOTA, 13. JULIJ 

Henrik II., cesar

7.00 Za zdravje

19.00 + Franc Kolar

15. NEDELJA MED LETOM, 14. JULIJ

Kamil de Lellis, duhovnik in redovni ustanovitelj

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + Alojzij in Alojz Arhar

9.00 + v družinah Flis in Brežnik  (Marijina c.)

10.00 + Jernej in Bogdan Lilija

11.30 + Alojzija Centrih

19.00 + Zlata Planko


Mašni nameni poletni urnik

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 24. JUNIJ

Rojstvo Janeza Krstnika

7.00  + Neža Prelesnik

19.00 + Čuk Slavka

TOREK, 25. JUNIJ

Vilijem iz Vercelija, opat

7.00 Po namenu

19.00 Za domovino Slovenijo

SREDA, 26. JUNIJ

Jožefmarija Escrivá, ustanovitelj Opus Dei

7.00  Po namenu

19.00 + v družini Šmid

ČETRTEK, 27. JUNIJ

Ema Krška, kneginja – sozavetnica Škofije Celje –

7.00   Po namenu

19.00 Po namenu

PETEK, 28. JUNIJ

Srce Jezusovo

7.00  Po namenu

19.00 + Jakob Petek in + v družini Zeme

SOBOTA, 29. JUNIJ

Peter in Pavel, apostola

7.00 + starši Kroflič in g. duhovnik Ignac Kreslin

8.00+ Marija, Stane, Marjan Koštomaš in Rošarjeve iz Arclina

9.00 + Pavel Tisel (Maarijina c.)

10.00 + Ervin Razboršek

19.00 + starši in sestri Črepinšek

 

13. NEDELJA MED LETOM, 30. JUNIJ

Prvi mučenci rimske Cerkve

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + Ivanka Strenčan

9.00 + Marija Trbojevič (Marijina c.)

10.00 + Zlatko Bužan 

11.30 + Mladen

19.00 + Ana Štancer

 


Župnijski koledar

avgust 2019

nedpontorsrečetpetsob
1
2
  • prvi petek
3
4
5
  • Vseslovenski tabor skavtskih voditeljev.
  • Marija Snežna
  • Molitvena ura za nove duhovne poklice
6
  • Vseslovenski tabor skavtskih voditeljev.
7
  • Vseslovenski tabor skavtskih voditeljev.
8
  • Vseslovenski tabor skavtskih voditeljev.
9
  • Vseslovenski tabor skavtskih voditeljev.
10
  • Vseslovenski tabor skavtskih voditeljev.
11
  • Vseslovenski tabor skavtskih voditeljev.
12
13
14
  • Slovesne večernice in sv. maša v Marijini cerkvi
15
  • Marijino vnebovzetje - veliki šmaren
  • Slovesna sv. maša praznika
  • Litanije Matere Božje in sv. maša v Marijini cerkvi
16
17
18
19
20
  • čiščenje pred praznikom
21
22
23
24
  • Slovesne večernice pred Danijelovo nedeljo
25
  • Danijelova nedelja
26
27
28
29
30
31