Category Archives: Mašni nameni

Mašni nameni 27. nedelje med letom

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 7. OKTOBER

Rožnovenska Mati Božja

7.00  Po namenu

18.00 Po namenu

TOREK, 8. OKTOBER

Benedikta, devica in mučenka

7.00 ni namena

18.00 + Zvonko Dimec

SREDA, 9. OKTOBER

Dionizij, škof in tovariši, mučenci

7.00   + Ivan Krušič

18.00 + starši Gobec, sestra in brata

ČETRTEK, 10. OKTOBER

Florencij, mučenec

7.00   ni namena
18.00 + Sonja Lepin

PETEK, 11. OKTOBER

Janez XXXIII., papež

7.00  ni namena
18.00 Na čast Svetemu Duhu za spravo in razum

 SOBOTA, 12. OKTOBER

Maksimiljan Celjski, škof in mučenec – sozavetnik Škofije

7.00 + Terezija in Franc Koštomaj

10.00 + Maks Kramer (cerkev sv. Maksimiljana

18.00 + Ervin Razboršek

28. NEDELJA MED LETOM, 13. OKTOBER

Koloman, mučenec

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + Danijel Koželj, starši Ana in Jernej Koželj

9.00 + Ana Kralj (Marijina c.)

10.00 + Sonja Lepin

11.30 + Adela Fridrich

18.00 Po namenu


Mašni nameni 26. nedelje med letom

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 30. SEPTEMBER

Hieronim, duhovnik in cerkveni učitelj

7.00 + Vladimir Trepel in starši
18.00 + Sonja Lepin

TOREK, 1. OKTOBER

Terezija Deteta Jezusa, devica in cerkvena učiteljica

7.00 ni namena
18.00 + Milan Marolt

SREDA, 2. OKTOBER

Angeli varuhi

7.00   ni namena
18.00 + Nanika Škrabl

pRVI ČETRTEK, 3. OKTOBER

Frančišek Borgia, redovnik

7.00 + Anica in Ivan Cafuta
18.00 Za duhovne poklice

PRVI PETEK, 4. OKTOBER

Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj

7.00 ni namena
18.00 + Franjo Lebarič in starši

PRVA SOBOTA, 5. OKTOBER

Marija Faustina Kowalska, redovnica

7.00 ni namena
8.00 + Lidija Herič in Marija Vnučec (Marijina c.)
18.00 Po namenu

27. NEDELJA MED LETOM, 6. OKTOBER

Roženvenska nedelja

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + družine Grilanc, Pilko in Čeh
9.00 + Milica in Franc Šlosar (Marijina c.)
10.00 + Marko Stropnik
11.30 + Breda Mihevc
18.00 + Tone Arnol in sorodniki


Mašni nameni 23. nedelje med letom

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 9. SEPTEMBER

Peter Klaver, jezuit in misijonar

7.00  + v družini Hočevar in Kožel

19.00 + Mira Fišter

TOREK, 10. SEPTEMBER

Nikolaj Tolentinski, spokornik

7.00 V zahvalo

19.00 + Pavla Baldasin

SREDA, 11. SEPTEMBER

Prot in Hijacint, mučenca

7.00   ni namena

19.00 + Mihael Urek starejši in Ljudmila Tisel ter Majda Žlavs

ČETRTEK, 12. SEPTEMBER

Marijino ime

7.00  ni namena

19.00  + starši Marenčič

PETEK, 13. SEPTEMBER

Janez Zlatousti, škof in cerkveni učitelj

7.00  + Ana Kralj

19.00 ni namena

 SOBOTA, 14. SEPTEMBER

Povišanje sv. Križa

7.00 Za milost vere, Božje varstvo

in blagoslov v družini

19.00 + družinah Kotnik in Samarin

24. NEDELJA MED LETOM, 15. SEPTEMBER

Žalostna Mati Božja

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + Elica Plajhner

9.00 + Milica in Franc Šlosar (Marijina c.)

10.00 + Maks Kramer

11.30 + Amalija in Anton Lesjak

19.00 + Angela Mohorčič


Mašni nameni Danijelove nedelje

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 26. AVGUST

 Zefin, papež

7.00  v dober namen
15.00 pog.: + Jožefa Čater
19.00 + Neža in Ivan Gaber

TOREK, 27. AVGUST

 Monika, mati sv. Avguština

7.00 v dober namen
19.00 + Majda Žlavs

SREDA, 28. AVGUST

 Daniječ, prerok

7.00   po namenu
19.00 + Evica, Hilda in Marijana

ČETRTEK, 29. AVGUST

 mučeništvo Janeza Krstnika

7.00   ni namena
19.00 + Dragutin Pavlinec

PETEK, 30. AVGUST

 Feliks, mučenec

7.00  ni namena
19.00 + Rafko Ferlič

SOBOTA, 31. AVGUST

 Rahmund Nonat, redovnik in kardinal

7.00 ni namena

19.00 + Rok

22. NEDELJA MED LETOM, 1. SEPTEMBER

 Egidij, opat

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + starši Logar
9.00 + Zarja Iglič in Ivo Gričar (Marijina c.)
10.00 + Ervin Razboršek
11.30 + starša Ana in Franc Kolmanič ter Leni Ribezel
19.00 + Marija in Stane Ravnak

PONEDELJEK, 2. SEPTEMBER

 Marjeta, devica in mučenka

7.00 + Franci Krušič
19.00 + Maks Kramer

TOREK, 3. SEPTEMBER

 Gregor Veliki, papež in cerkveni učitelj

7.00 ni namena
19.00 Jožefa Čater

SREDA, 4. SEPTEMBER

 Rozalija Sicilska, devica in spokornica

7.00   za žive in pokojne v družini Lezaj ter za zdravje
19.00 + Katarina Trontej

pRVI ČETRTEK, 5. SEPTEMBER

Mati Terezija, red. ustanoviteljica

7.00   + duhovniki
19.00 za duhovne poklice

PRVI PETEK, 6. SEPTEMBER

 Zaharija, prerok

7.00  + Breda Korošec in starši
19.00 + Ani Cajnkar

PRVA SOBOTA, 7. SEPTEMBER

 Regina, devica in mučenka

7.00  + v družini Tomšič, Jesenek in Šrimpf
8.00 + Marija, Franc Rakun in Bogomir Kunc (Marijina c.)
19.00 + Marija in Martina Podergajs in stari starši Čremožnik

23. NEDELJA MED LETOM, 8. SEPTEMBER

 Marijino rojstvo, mali šmaren

7.00    za žive in pokojne župljane in dobrotnike
8.00 + Alojzi Arhar
9.00 + Marija in Ivan Brežnik ter Anica Križnik (Marijina c.)
10.00 + v družini Stropnik
11.30 + starši, bratje in sestre Poličnik
19.00 + Cecilija Brložnik


Mašni nameni poletni urnik

Category : Mašni nameni , Vsi

PONEDELJEK, 12. AVGUST

Ivana Šantalska, vdova in redovnica

7.00  Za milost vere, Božje varstvo

in blagoslov v družini

19.00 + Karolina in Jakob Pilih

TOREK, 13. AVGUST

Radegunda, kraljica in redovnica

7.00 + starši in sorodniki Brezovšek

19.00+ Fanika in Franc Krajnc

SREDA, 14. AVGUST

Maksimiljan Kolbe, duhovnik in mučenec

7.00   + Jože Mulej

slovesne večernice (Marijina c.)

19.00+ Ana Kralj (Marijina c.)

ČETRTEK, 15. AVGUST

MARIJINO VNEBOVZETJE veliki šmaren

7.00   za žive in + župljane in dobrotnike.

8.00 + Blaž, Alojz Arhar in za zdravje

9.00 + Marija in Ivan Brežnik ter Anica Križnik (Marijina c.)

10.00 + Vili in Ljuba Kragolnik

11.30 + Marija Štor

19.00 + starši, bratje in sestra Matek (Marijina c.)

PETEK, 16. AVGUST

 Rok, spokornik in romar

7.00  V zahvalo

 19.00 + Marko Stropnik in družina Stropnik

SOBOTA, 17. AVGUST

Evzebij, papež

7.00 V čast Materi Božji v zahvalo

19.00 ni namena

20. NEDELJA MED LETOM, 18. AVGUST

Helena, cesarica

7.00    za žive in + župljane in dobrotnike.

8.00 + Drgajnerjevi

9.00 + starši Ivan in Stanislava Stare (Marijina c.)

10.00 + Avgust in Dušan Zapušek

11.30 + Amalija in Anton Lesjak

19.00 + Franc Kotnik

PONEDELJEK, 19. AVGUST

Janez Eudes, duhovnik

7.00  ni namena

19.00 + Jernej Lilija

TOREK, 20. AVGUST

Bernard, opat in cerkveni učitelj

7.00 ni namena

19.00 Za srečno zadnjo uro

SREDA, 21. AVGUST

Pij X., papež

7.00 ni namena

19.00 + starši Čerič

ČETRTEK, 22. AVGUST

Devica Marija Kraljica

7.00   ni namena

19.00 + Franc Slokan in hčerka Karmen Rogelšek

PETEK, 23. AVGUST

Roza iz Lime, devica in redovnica

7.00  ni namena

19.00 + Ana Kolenc obl. in Angela Matek

SOBOTA, 24. AVGUST

Jernej, apostol

7.00 ni namena

19.00 Za prijatelje

21. NEDELJA MED LETOM, 25. AVGUST

Ludvik IX., francoski kralj

7.00   za žive in + župljane in dobrotnike.

8.00 ni namena

9.00 + v družina Aubreht in Zakošek  (Marijina c.)

10.00 + Angelca Beukovič

11.30 + Štefan Horvat

19.00 + stara starša Rožanc


Župnijski koledar

december 2019

nedpontorsrečetpetsob
1
2
3
  • Celodnevno češčenje sv. Rešnjega Telesa
4
  • Celodnevno češčenje sv. Rešnjega Telesa
5
  • Prihod sv. Miklavža
  • Molitvena ura za nove duhovne poklice
6
  • Celodnevno češčenje sv. Rešnjega Telesa
7
8
  • Brezmadežno spočetje device Marije
9
10
11
12
13
14
  • Sprejem luči miru mednarodni
15
  • Sprejem luči miru regijski
16
  • Božična devetdnevnica
17
  • Božična devetdnevnica
18
  • Božična devetdnevnica
19
  • Božična devetdnevnica
20
  • Božična devetdnevnica
  • Prednovoletnem zabava Homec skavti PP
21
  • Božična devetdnevnica
22
  • Božična devetdnevnica
23
  • Božična devetdnevnica
24
  • Božična devetdnevnica
  • Sveti večer
25
26
  • Sv. Štefan
  • Sv. maša za domovino
27
28
29
30
31